Δευτέρα , Απρίλιος 22 2019
Home / Ο ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ / ΔΙΟΙΚΗΣΗ

ΔΙΟΙΚΗΣΗ

Διοικητικό Συμβούλιο:

Πρόεδρος: Γιάννης Θεοδωρακόπουλος

Α΄Αντιπρόεδρος: Φώντας Χήτας

Β΄Αντιπρόεδρος: Χριστίνα Αμερικάνου

Γενικός Γραμματέας: Δήμος Μπουλούκος 

Ταμίας: Γιάννης Κορακής 

Ειδικός Γραμματέας: Φάνης Σκύφτας 

Αναπλ. Ταμίας: Αντώνης Παπουτσάκης 

Έφοροι: Μάνος Σταραμόπουλος, Αντώνης Κατσαρός  

Σύμβουλοι: Ασπασία Βελονάκη, Αγγελική Βύζικα, Δημήτρης Κανελλάκης, Κώστας Τουτσίδης 

Πρωτοβάθμιο Πειθαρχικό Συμβούλιο:

Πρόεδρος: Θοδωρής Κοτσώνης 

Γραμματέας: Χρήστος Αθανασόπουλος 

Μέλος: Δημήτρης Παπανικολάου

Αναπλ. Μέλος: Νίκος Κωνσταντόπουλος 

Δευτεροβάθμιο Πειθαρχικό Συμβούλιο:

Πρόεδρος: Γιάννης Καραλής 

Μέλη: Μάκης Τσίλκος, Γιάννης Κούρκουλος, Γιάννης Αργυρίου, Ανδρέας Μπέτσης

Αναπλ. Μέλος: Μάνος Χρυσός 

Εξελεγκτική Επιτροπή:

Πρόεδρος: Απόστολος Νταλούκας

Μέλη: Νίκος Νικόπουλος, Γιώργος Καρζής 

Επιτροπή Αθλητικών Δημοσιογραφικών Βραβείων:

Πέτρος Λινάρδος, Γιώργος Παντούρης, Νίκος Κατσαρός, Παύλος Γερακάρης, Κώστας Μυλωνάς, Κώστας Κομίνης, Στράτος Σεφτελής, Ζήσης Καραβάς, Βάσω Μώραλη και εκ μέρους του Δ.Σ. ο Α’ Αντιπρόεδρος Φώντας Χήτας.

Μικτό Συμβούλιο:

Στον Σύνδεσμο λειτουργεί Μικτό Συμβούλιο, που το απαρτίζουν τρία (3) μέλη του Δ.Σ, οι Πρόεδροι των Πειθαρχικών Συμβουλίων, ο Πρόεδρος της Εξελεγκτικής Επιτροπής, προβλεπομένων των αναπληρωματικών τους, εκπρόσωποι των εργαζομένων στα αθλητικά ΜΜΕ, καθώς επίσης και σε ΜΜΕ (Εφημερίδες, Περιοδικά, Ρ/Φ, Τηλεοπτικοί Σταθμοί, Ηλεκτρονικές Εφημερίδες και ενημερωτικές Ιστοσελίδες), στα οποία εργάζονται τουλάχιστον πέντε (5) μέλη του Συνδέσμου.

Ακαδημία Αθλητικών Συντακτών:

Γιάννης Θεοδωρακόπουλος, Φώντας Χήτας, Δήμος Μπουλούκος, Γιάννης Κορακής, Σωτρής Τριανταφύλλου, Θοδωρής Νταβέλος, Σωτήρης Κέλλας

Επιτροπή Εγγραφών:

Δήμος Μπουλούκος, Γιάννης Κορακής, Φάνης Σκύφτας

Επιτροπή Ανέργων:

Σωτήρης Τριανταφύλλου, Δήμος Μπουλούκος, Φάνης Σκύφτας, Δήμητρα Πολυχρονοπούλου, Ιωάννης Κεστελίδης

Περιφερειακές Επιτροπές:

Μακεδονίας/Θράκης: Μιχάλης Μελισσίδης (Θεσσαλονίκη), Βαγγέλης Βούλγαρης (Θεσσαλονίκη), Γιάννης Παντελίδης (Θεσσαλονίκη), Χρήστος Μουτσάκης (Θεσσαλονίκη), Γιάννης Χατζηεμμανουήλ (Καβάλα), Τάσος Σταμπουλής (Θεσσαλονίκη), Κώστας Πετρωτός (Θεσσαλονίκη), Στέλιος Καραογλανίδης (Θεσσαλονίκη), Λευτέρης Πλακίδας (Θεσσαλονίκη).

Θεσσαλίας/Ηπείρου/Κέρκυρας: Ελένη Παπαθανασίου (Βόλος), Χούτας Ευθύμης (Βόλος), Γαλούσης Φώτης (Βόλος), Αρχοντούλης Χρήστος (Λάρισα) , Μητρούσιας Βαγγέλης (Λάρισα),Παπαγεωργόπουλος Γιώργος (Τρίκαλα), Κατσάρας Θεοδόσης (Καρδίτσα), Μιχάλης Μερτζιανίδης (Ιωάννινα)

Πελοποννήσου/Δυτικής Στερεάς/Κεφαλλονιάς: Παναγιώτης Αντωνόπουλος (Πάτρα), Βαγγέλης Γερογιάννης (Πάτρα), Κωνσταντίνος Λαμπρόπουλος (Πάτρα), Προκόπης Κόγκος (Πάτρα), Ανδρέας Αλεξόπουλος (Πάτρα), Σταύρος Ζορμπαλάς (Τρίπολη), Χαράλαμπος Παπακωνσταντίνου (Καλαμάτα)

Κρήτης/Αιγαίου: Σουτζή Όλγα (Ηράκλειο), Σβολιαντόπουλος Στέργιος (Ηράκλειο), Σουργιάς Εμμανουήλ (Ηράκλειο), Πετρούτσου Μαρία (Ηράκλειο), Νομικός Αντώνης (Χανιά), Αθανασίου Γιώργος (Ρόδος)

Επιτροπή Αθλημάτων:

Απαρτίζεται από μέλη του ΠΣΑΤ και εκ μέρους του Δ.Σ. από τον Φάνη Σκύφτα και τον Γιάννη Κορακή (αναπληρωματικό μέλος)